6 کشور مقصد صادرات برق تولیدی از انرژی تجدیدپذیر ایران شدند

به گزارش وبلاگ شارژر، عضو هیأت مدیره انجمن انرژی های تجدیدپذیر گفت: 6 کشور عراق، عمان، افغانستان، ترکیه، ارمنستان و تاجیکستان به عنوان کشورهای هدف صادرات برق تولیدی تجدیدپذیرها مشخص شده اند و مذاکراتی با این کشورها شروع شده است.

6 کشور مقصد صادرات برق تولیدی از انرژی تجدیدپذیر ایران شدند

به گزارش خبرنگار مالی وبلاگ شارژر ، سیدمحمدجواد موسوی عضو هیأت مدیره انجمن انرژی های تجدیدپذیر در جمع وبلاگ شارژر گفت: ایجاد بستر انتقال و ترانزیت برق صادراتی فراوریی از انرژی های تجدیدپذیر ایران کلید خورده و جلسات و مذاکرات متعددی در این خصوص داشته ایم.

وی اضافه کرد: 6 کشور عراق، عمان، افغانستان، ترکیه، ارمنستان و تاجیکستان به عنوان کشورهای هدف صادرات برق فراوریی تجدیدپذیرها مشخص شده اند و مذاکراتی با این کشورها شروع شده است.

موسوی با بیان اینکه احتیاج کشورهای منطقه به برق و بسترهای مناسب توسعه انرژی های تجدیدپذیر در ایران، زمینه سرمایه گذاری در این بخش و صادرات برق فراوریی را بسیار توجیه پذیر نموده است، گفت: در حال حاضر 650 مگاوات ظرفیت نصب شده فراوری برق از انرژی های تجدیدپذیر در کشور داریم که این رقم در سال 98 به 1000 مگاوات خواهد رسید و می توانیم از این محل، 20 تا 25 درصد کسری برق کشور را تأمین کنیم.

وی ادامه داد: هدف گذاری شده تا سال 1401 ظرفیت نصب شده فراوری برق از انرژی های تجدیدپذیر در کشور به 5هزار مگاوات برسد و با توجه به اینکه ما به طور متوسط در طول سال 300 روز آفتابی برای استفاده از نیروگاه های خورشیدی و مناطق بادخیز با ظرفیت مناسب برای توسعه نیروگاه های بادی داریم، می توان این هدف گذاری را با جذب سرمایه، محقق کرد.

  • درب ضد سرقت

    درب ضد سرقت و ضد حریق | برای اینکه امنیت خاطر بیشتری داشته باشید از درب های امنیتی ضد سرقت و ضد حریق استفاده کنید.

  • تور مالزی

    تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی

منبع: تسنیم

به "6 کشور مقصد صادرات برق تولیدی از انرژی تجدیدپذیر ایران شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 کشور مقصد صادرات برق تولیدی از انرژی تجدیدپذیر ایران شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید