پیروزی نزدیک است ، بعید می دانم مردم کوشش های ما را کافی بدانند

به گزارش وبلاگ شارژر، حسن روحانی، رئیس جمهوری امروز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با اشاره به اینکه امروز اگر متحد و یکصدا و در کنار هم باشیم می توانیم پیروزی را بزودی لمس کنیم، گفت: طراحان شکست ایران و نظام، امروز به شکست خودشان صراحتا اعتراف می نمایند و این نشان می دهد که پیروزی نزدیک است.

پیروزی نزدیک است ، بعید می دانم مردم کوشش های ما را کافی بدانند

روحانی اظهار کرد: وقتی یک ملت در برابر یک ابرقدرت سه سال ایستاد و منتخبان تازه در آن کشور صراحتا بیان می نمایند که راه چهار ساله قبلی شکست خورده است این یعنی موفقیت ایران و حتما اگر با وحدت و اتحاد راه خودمان را ادامه دهیم، به پیروزی خواهیم رسید.

رئیس جمهور توضیح داد: اگر در برابر خواست مردم تواضع نکردیم و به فکر این باشیم که انتخابات چه خواهد شد و خواست مردم را کنار بگذاریم پیروزی از آن ما نخواهد بود و در آن انتخابات هم به نتیجه دلخواه نخواهیم رسید چرا که مردم مطلع تر از آن هستند که بخواهیم آنها را از جاده اصلی و درست به سمت راست و چپ منحرف کنیم.

رئیس جمهور در شروع سخنان خود با تبریک فرا رسیدن عید بعثت پیامبر عظیم الشأن اسلام، این روز را بالاترین روز در طول تاریخ و بعثت را عظیم ترین رخداد تاریخ خواند و گفت: خداوند پیغمبر را مامور نکرد تا مردم را به سمت حق و راهنمایی بکشاند یا مجبور کند یا فرمان صادر کند، بلکه از پیامبر خواست مردم را به راهنمایی، رحمت، اخوت، علم، تقوا و پاکدامنی دعوت کند.

براساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، روحانی اضافه نمود: دینی که پیامبر به ترویج آن مبعوث شد نامش اسلام است، یعنی صلح، سلامتی، تسلیم در برابر قانون و فرمان خدا؛ اسلام دینی است که سراسر آن سلام و امن است. پیامبر عظیم الشأن اسلام آمد تا با خرافات بجنگد و جامعه ای را که همه افتخارش به شمشیر و شعر جاهلی بود به جامعه ای برگرداند که علم، دانش و ارزش های اخلاقی در آن فضیلت است.

رئیس جمهور با یادآوری اینکه غایت بعثت پیامبر تکمیل فضائل اخلاقی بود، اظهار کرد: اگر فضائل اخلاقی را بر فضای اجتماع حاکم کردیم به دعوت پیامبر عمل نموده ایم، اگر نه همچنان در پله های اول این راه هستیم. انقلاب اسلامی برای این نبود که بیاییم بگوییم ما چنین و چنان هستیم، برای این بود که با هم برادر باشیم، همدیگر را یاری کنیم و دست همدیگر را بگیریم و یاری کنیم.

روحانی با بیان اینکه امروز بعثت باید روح ما را برای حرکت به سوی تحقق اهداف بعثت پیامبر برانگیزد، توضیح داد: نگاهی که از جانب پیامبر(ص) و وحی بود می تواند ما را متحول و یکپارچه کند و مسائل امروز جامعه ما با نگاه به غار حراء و بعثت پیامبر(ص) و نه نگاه غربی و شرقی قابل حل است.

رئیس جمهور ادامه داد: بر اساس این نگاه باید در کارهای مهم نظر مردم را اصل بدانیم، همانطور که پیغمبر(ص) نظر مردم را اصل می دانست. مشورت که خداوند پیامبر(ص) را بر آن امر کرد، امروز برای ما هم هست. ما هم بر همان مبنا باید حرکت کنیم. اگر نظام جمهوری اسلامی ایران انتخابات را به عنوان راه اصلی برای مدیریت کشور پذیرفت و به انتخاب و نظر مردم احترام گذاشت، آن وقت می توانیم به راحتی از همه مسائل و پیچ و خم هایی که امروز پیش روی ما است، عبور کنیم.

روحانی اعلام کرد: امروز، روزی است که 3 سال جنگ مالی را پشت سر گذاشتیم. اگر متحد و در کنار هم باشیم، می توانیم به زودی پیروزی را لمس کنیم. ملت ایران به عظیمترین موفقیت و فزونی تاریخی دست یافته است. اگر با وحدت و اتحاد راه خودمان را ادامه دهیم به پیروزی می رسیم ولی اگر خدای نانموده به نظر مردم توجه نکردیم، به فکر مردم احترام نگذاشتیم، در برابر خواست مردم تواضع نکردیم و در برابر مردم فروتنی نکردیم، پیروزی از آن ما نخواهد بود.

رئیس جمهور در ادامه با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران صراحتا اعلام نموده است که اگر طرف پیمان شکن برجام پای تعهد خود بازگردد، ایران نیز به اجرای کامل تعهدات خود باز می گردد، گفت: امیدواریم آنهایی که دیروز قانون شکن بودند و امروز می گویند می خواهیم به قانون عمل کنیم، در عمل این واقعیت را نشان دهند که در پی اجرای قانون هستند و نمی خواهند تروریسم مالی دولت قبل را ادامه دهند. از روز 20 ژانویه تا امروز هر ساعت که می گذرد معنایش این است که دارید قانون را زیر پا می گذارید و این باید در تاریخ ثبت گردد.

روحانی اضافه نمود: همه شرایط برای اینکه همه 7 کشور به تعهدات خود برگردند، آماده است. آمریکا از آنجا که در شکستن پیمان پیش قدم بوده باید در بازگشتن به پیمان هم پیش قدم باشد. آمریکا بداند ما برای اجرای پیمان آماده ایم. برای اجرای کل با کل آماده ایم و برای اجرای جزء با جزء هم آماده ایم. برای عمل به همه تعهد در برابر همه تعهد آماده ایم و برای عمل به بخشی از تعهد در برابر بخشی از تعهد باز هم آماده ایم.

رئیس جمهور با اشاره به فرا رسیدن ایام عید و نوروز اظهار کرد: مردم در این ایام زندگی و روح خود را نو می نمایند و طبیعتا خرید هم بخشی از رسوم این ایام است. باید زمینه را برای آنها آماده کنیم و نگذاریم یک مشت دلال سودجو، زندگی مردم را با مشکل روبرو نمایند.

روحانی توضیح داد: البته یک مقدار از مسائل طبیعی است، یک مقدار از مسائل مربوط به دولت تروریست آمریکاست که متأسفانه این دولت هم هنوز راه دولت قبل را ادامه می دهد، اما یک مقدار از مسائل به دلال بازی های غلط، نادرست و ناروا در جامعه مربوط می گردد.

رئیس جمهور با اشاره به اصرار دولت برای احیای وزارت بازرگانی و ارائه لایحه دو فوریتی به این منظور به مجلس اعلام کرد: امروز وزیری که به فکر زندگی و مصرف مردم باشد، به فکر این باشد که توزیع چگونه انجام گردد، نداریم. توزیع بی صاحب است و این مشکل اصلی ماست. کسانی که با تحقق این تصمیم دولت همراهی نکردند باید در برابر مردم بابت مسائلی که در اثر عدم تحقق این تصمیم پدید آمده است، جوابگو باشند.

روحانی ادامه داد: البته این بدان معنا نیست که دست روی دست بگذاریم. معتقدم وزارت صمت و وزارت جهادکشاورزی، مسئولیت بسیار سنگینی در برابر مردم دارند. نمی توانیم در دولت بنشینیم و راحت بگوییم تحریم بود. نمی توانیم بگوییم چون مجلس لایحه دولت را تصویب نکرد، پس دست روی دست بگذاریم.

رئیس جمهور گفت: امروز باید برای حل معضلات مردم به صحنه بیاییم. می دانم که وزارتخانه ها شبانه روز کوشش می نمایند، اما معیار اینکه کوشش های ما کافی است یا نه، مردم هستند، اگر مردم به دولت بگویند کوشش های شما کافی است خوب است، اما بعید می دانم مردم کوشش های ما را کافی بدانند. نه اینکه مردم از تحریم اطلاع نداشته باشند، یا ندانند که لایحه دادیم و لایحه رد شده است. اینها را می دانند اما علیرغم این می گویند ما کوشش بیشتر می خواهیم و درست هم می گویند و آنها می گویند دست دلال ها را در این بازار بازنگذارید.

روحانی اضافه نمود: از وزرا، مجریان، استانداران، مدیران کل، بازرسان و دست اندرکاران امور تعزیزات درخواست می کنم امروز با همه توان بیایند و شب عید مردم را شیرین نمایند البته تصمیماتی در دولت برای بازارچه های مرزی و گشایش ها با این هدف که روی این کالاها اثر بگذارد، اتخاذ کردیم و از مسئولان ذیربط می خواهم که به سرعت این مصوبه دولت اجرا و پیاده گردد.

آخرین اخبار مالی را از کانال تلگرام وبلاگ شارژر دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز

به "پیروزی نزدیک است ، بعید می دانم مردم کوشش های ما را کافی بدانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروزی نزدیک است ، بعید می دانم مردم کوشش های ما را کافی بدانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید