عکس، انتقال متهمان به قتل برادر رهبر کره شمالی به دادگاه

به گزارش وبلاگ شارژر، مالزی دو مظنون به قتل کیم جونگ نام، برادر ناتنی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی را محاکمه خواهد نمود.

عکس، انتقال متهمان به قتل برادر رهبر کره شمالی به دادگاه

به گزارش انتخاب؛ امروز قاضی یک دادگاه کیفری در حومه کوالالامپور، پایتخت مالزی، رای داد که شواهد و مدارک موجود در پرونده اتهامی که دادستانی علیه سیتی آیسیه، اهل اندونزی و دوان تی هیونگ، اهل ویتنام در ارتباط با قتل کیم جونگ نام به دادگاه تسلیم نموده دارای مبنای قضایی لازم برای شروع محاکمه این دو نفر را به اتهام قتل است.

با رای دادگاه، کوشش چند ماهه دادستانی برای برگزاری محاکمه این دو نفر براساس شواهد و مدارک موجود در پرونده آنان انتها به نتیجه رسیده است. هر دو زن بیست و چند سال سن دارند.

روز 13 فوریه سال گذشته میلادی، کیم جونگ نام که با نام مستعار سفر می کرد هنگام توقف ترانزیت در فرودگاه کوالالامپور، پایتخت مالزی، ناگهان به شدت بیمار شد و دقایقی بعد درگذشت. آزمایش های بعدی نشان داد که او توسط یک ماده سمی مورد استفاده در تسلیحات شیمیایی ممنوع شده توسط سازمان ملل به قتل رسیده است. با توجه به دشواری تهیه این ماده، بسیاری از کارشناسان قتل او را به دستگاه های امنیتی کره شمالی نسبت دادند.

پس از آن، پلیس مالزی دو زن را که یک دستمال مرطوب را به صورت کیم جونگ نام کشیده بودند به ظن قتل او بازداشت کرد. به گفته پلیس، دستمال مرطوب به سم آغشته بود. این دو زن گفتند که مقتول را نمی شناختند و نمی دانستند که دستمالی که به آنان داده شده مسموم است بلکه افرادی با پرداخت پول به آنان، گفته بودند که این دستمال را به صورت فرد مقتول بکشند تا برای یک نمایش تفریحی تلویزیونی از واکنش مرد فیلم تهیه نمایند.

دادستانی دادگاه گفته است که آزمایش های اجرا شده روی دو زن نشان داد که لباس های آنان هم به این ماده آلوده بوده است.

  • درب ضد سرقت

    درب ضد سرقت و ضد حریق | برای اینکه امنیت خاطر بیشتری داشته باشید از درب های امنیتی ضد سرقت و ضد حریق استفاده کنید.

  • تور مالزی

    تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی

منبع: انتخاب

به "عکس، انتقال متهمان به قتل برادر رهبر کره شمالی به دادگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس، انتقال متهمان به قتل برادر رهبر کره شمالی به دادگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید