خبرنگاران 90 دستگاه یاری ناوبری در آب های بوشهر نصب شد

به گزارش وبلاگ شارژر، بوشهر-خبرنگاران- معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از نصب 90 دستگاه علایم یاری ناوبری در زمینه تردد ایمن شناورها در آبهای استحفاظی و سرزمینی این استان اطلاع داد.

خبرنگاران 90 دستگاه یاری ناوبری در آب های بوشهر نصب شد

محمد قاسمی روز آدینه در این باره افزود: یکی از رسالتها و وظایف اداره کل بنادر و دریا نوردی استان بوشهر تامین ایمنی آبراه ها، ورودی بنادر و جزایر در محدوده دریایی استان است که نصب دستگاه علائم یاری ناوبری به همین دلیل است.

وی بیان نمود: در حال حاضر آمار روشنایی علایم یاری ناوبری محدوده استان بوشهر بیش از 94 درصد هست که با تمهیداتی که اجرا شده تا آخر تیر ماه به 100 درصد خواهد رسید و این مهم شامل تمامی نقاط دریایی استان خواهد بود.

رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در مورد برنامه های معین شده جهت ایمنی هرچه بیشتر آبراه ها با توجه به افزایش میزان ترددهای دریایی گفت: با توجه به تغییرات ایجاد شده در کانال دسترسی بندر بوشهر و بر اساس برنامه ریزی های اجرا شده، آرایش جدید بویه ها در حوضچه چرخش بندر بوشهر اجرا شده که با اتمام عملیات آماده سازی، بویه های یاد شده در محل های معین شده مستقر شدند.

حجت خسروی افزود: در سایر بنادر نیز عملیات آماده سازی بویه ها و اقداماتی که برای تامین و نگهداری آنها بوده اجرا شده که به محض مساعد شدن شرایط جوی طی چند روز آینده آنها نیز مستقر می شوند.

وی ادامه داد: مجموع بویه های آماده بکار بعنوان اصلی ترین روش تامین ایمنی آبراه ها تا چند روز آینده به بیش از 98 درصد خواهد رسید که با توجه به نوع عملیاتی که در فازهای مختلف بویه گذاری صورت می پذیرد، انجام چهار عملیات به آب اندازی دری کروز توسط تیم عملیاتی بندر بوشهر یک اقدام بی نظیر و در خور تحسین است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 90 دستگاه یاری ناوبری در آب های بوشهر نصب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 90 دستگاه یاری ناوبری در آب های بوشهر نصب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید