افشای جاسوسی شرکت اسپانیایی از جولیان آسانژ

به گزارش وبلاگ شارژر، رسانه ها گزارش دادند، یک دادستان اسپانیایی و همچنین وکلای جولیان آسانژ، اسناد و مدارکی را ارائه نموده اند که نشان می دهند یک شرکت امنیتی اسپانیایی از این افشاگر و مدیر وب سایت ویکی لیکس در هنگام اقامتش در سفارت اکوادور در لندن جاسوسی می نموده است.

افشای جاسوسی شرکت اسپانیایی از جولیان آسانژ

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ شارژر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، براساس یک سری اسناد و مدارک مطرح شده نزد دادگاه ملی اسپانیا در ارتباط با شکایتی علیه شرکت امنیتی اسپانیایی موسوم به یو.سی گلوبال اس.ال که روزنامه نیویورک تایمز و روزنامه اسپانیایی الپایس به آن دست یافته اند، شرکت مذکور به هنگام اقامت جولیان آسانژ، مدیر وبسایت افشاگر ویکی لیکس در سفارت اکوادور در شهر لندن از وی جاسوسی می نموده است.

گزارش شده که این شرکت که مسئول تامین امنیت سفارتخانه اکوادور در لندن بوده مکالمات این بنیانگذار ویکی لیکس و همچنین صحبت های او با مهمانان مشهورش، وکلایش و پزشکانش را ردیابی می نموده است.

در پرونده ای که علیه این شرکت اسپانیایی مطرح شده، شاکی ها تاکید داشتند که این شرکت در واقع جاسوسی علیه آسانژ را به نمایندگی از سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) انجام می داده است. یک سخنگوی این شرکت اسپانیایی از پاسخ به درخواست اظهارنظر درباره این اتهام ها خودداری کرد.

جولیان آسانژ که در فاصله 2012 تا 2019 به سفارت اکوادور در لندن پناهنده شده بود و اکنون در انگلیس زندانی است در تاریخ 20 دسامبر قرار است از راه دور در جلسه رسیدگی به این پرونده شهادت دهد.

  • درب ضد سرقت

    درب ضد سرقت و ضد حریق | برای اینکه امنیت خاطر بیشتری داشته باشید از درب های امنیتی ضد سرقت و ضد حریق استفاده کنید.

  • تور مالزی

    تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "افشای جاسوسی شرکت اسپانیایی از جولیان آسانژ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای جاسوسی شرکت اسپانیایی از جولیان آسانژ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید