ادبیات سست نمایندگان مجلس باعث بی اعتمادی مردم می شود

به گزارش وبلاگ شارژر، یک وکیل دادگستری گفت: خروجی ادبیات سست و راه حل نشان ندادن و برنامه نداشتن نمایندگان مجلس باعث بی اعتمادی مردم می شود.

ادبیات سست نمایندگان مجلس باعث بی اعتمادی مردم می شود

نعمت احمدی در گفت و گو با وبلاگ شارژر درباره ادبیات تند و بی اخلاقی برخی کنندگان از تریبون مجلس نسبت به مسئولان نظام، گفت: انسان ها دارای دو شخصیت حقیقی و حقوقی هستند. اگر انسان ها کار خوب و بدی را انجام دهند، اثرات آن به شخصیت حقیقی آن ها برمی شود اما اگر در شخصیت حقوقی خود به عنوان مثلا استاد دانشگاه نقدی را انجام دهند، مجموعه دانشگاهی زیر سوال می رود یا فرضا به عنوان وکیل دادگستری انتقادی داشته باشند، مجموعه وکالت زیر سوال میرود.

وی اضافه کرد: کننده مجلس هم به عنوان شخصیت حقوقی در راس امور است و طبق اصول 84 و 86 قانون اساسی اجازه دارد که در کلیه امور داخلی و خارجی کشور اظهار نظر کند و به تبع کنندگی اش، حتی نمی توان آنها را تعقیب کرد.

وی یاداور شد: کنندگان جایگاهی دارند و مسئولین نظام اعم از امام و رهبری همیشه در مقاطع مختلف اوصافی را در مورد کنندگان گفته اند و آن این است که کنندگان در راس امور و عصاره ملت اند و در اظهار نظرها در مورد مداخله در امور باید جایگاه خود را حفظ کنند.

این حقوقدان اضافه کرد: کننده ای که در رسانه ملی در جایگاه کنندگی اش نسبت به هرکس و هرچیز اظهار نظر کرده و به مسئولین کشور توهین می کند، آیا اظهارنظرش نقد است یا توهین؟ دعاست یا نفرین؟

احمدی ادامه داد: در متن قانون اساسی آمده که باید گزارش مجلس از رادیو پخش شود و وقتی در زمان پخش گزارش، کننده ای نسبت به رییس جمهور انتقاد می کند نشان می دهد که خود کننده راهکاری ندارد.

وی اضافه کرد: یکی از وظایف قوای سه گانه، قانون نویسی است. آیا کنندگان نمی توانند برای اصلاح امور طرحی را ارائه دهند تا جلوی برنامه های اشتباه رییس جمهور را بگیرد؟

احمدی گفت: اگر این ادبیات نهادینه شود که متاسفانه این اتفاق در جامعه افتاده است شانیت کنندگی را پایین می آورد. استفاده از این نوع ادبیات باعث بی اعتمادی مردم نسبت به مجلس می شود و مردم با صندوق های رای باصطلاح قهر می کنند. سقف میزان آرای کنندگانی که انتخابات در آن محل ها به دور دوم کشیده شده را ببینید، مشارکت ده درصدی مردم نشان دهنده دلسردی مردم از صندوق ها است.

وی در پایان تاکید کرد: خروجی ادبیات سست و راهکار نشان ندادن و برنامه نداشتن باعث مشارکت ده درصدی مردم در انتخابات می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ادبیات سست نمایندگان مجلس باعث بی اعتمادی مردم می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادبیات سست نمایندگان مجلس باعث بی اعتمادی مردم می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید