شروع جنگ خیابانی بین نیروهای نیابتی سعودی و اماراتی درعدن

به گزارش وبلاگ شارژر، منابع محلی در عدن یمن از کشته شدن شماری از اهالی این شهر بر اثر درگیری بین نیروهای مورد حمایت عربستان با نیروهای مورد حمایت امارات خبر دادند.

شروع جنگ خیابانی بین نیروهای نیابتی سعودی و اماراتی درعدن

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ شارژر، جنگ خیابانی در شهر عدن، جایی که دولت منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن بعد از فرار از صنعاءآن را به عنوان پایتخت موقت خود انتخاب کرد، بین نیروهای هوادار این دولت و نیروهای یمنی مورد حمایت امارات ازسرگرفته شد.

منابع محلی در این شهر به خبرگزاری یمن پنجشنبه (15 اسفند) گفتند که درگیری های شدیدی با سلاح متوسط بین افراد مسلح در داخل محله های مسکونی واقع در نایحه شیخ عثمان و دار سعد روی داده است.

در این درگیری ها که بین نیروهای شورای انتقالی جنوب یمن (وابسته به امارات) و نیروهای منصور هادی (که خود از مدت ها ریاض نشین شده است) اتفاق افتاده، چهار نفر غیر نظامی کشته شده است.

منابع مذکور می گویند در گیری های مسلحانه بعد از آن شروع شد که انفجارهای قوی در بازار قدیمی عدن رخ داد که احتمال می رود ناشی از اصابت گلوله آر.پی.جی و بمب های دست ساز بوده است.

درگیری ها بین نیروهای مورد حمایت امارات و نیروهای دولت منصور هادی از اواخر تابستان گذشته از عدن شروع شد و طی آن نیروهای شورای انتقالی مورد حمایت ابوظبی ادارات و ساختمان های دولت عدن را به اشغال خود درآوردند و در عرض یک ماه پیشروی آن ها به استان های ابین و شبوه هم رسید.

ناظران و تحلیلگران این درگیری ها را درگیری های نیابتی بین عربستان سعودی و امارات عربی متحده عربی عنوان می کردند و بعد از چند ماه درگیری و کشتار که تلفات آن بالای 500 کشته رسید، نیروهای متخاصم 14 بهمن ماه در شهر ریاض، با حضور سران امارات و سعودی توافق نامه توقف درگیری ها را امضا کردند. با این حال درگیری ها امروز نشان می دهد اختلافات به رغم توافقات صوری کما فی السابق پابرجاست.

منبع: خبرگزاری فارس

به "شروع جنگ خیابانی بین نیروهای نیابتی سعودی و اماراتی درعدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع جنگ خیابانی بین نیروهای نیابتی سعودی و اماراتی درعدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید